Reikės:
* 250 g sojos pupelių;
* 4 valg. šaukštų obuolių acto (galima naudoti citrinos sultis);
* žiupsnelio Himalajų druskos.

Taip pat:
* Vitamix maisto smulkintuvo;
* didelio puodo;
* Lovetree maišelio augalinio pieno/sūrio gamybai;
* nemažo sietelio.


Gaminimas:
Sojų pupeles užmerkiame šaltame vandenyje ir paliekame 8 valandoms. Išmirkusias pupeles nupilame, sudedame į Vitamix maisto smulkintuvą, pilame vandenį santykiu: 1 dalis sojų pupelių prie 3 dalių vandens ir gerai viską sumalame iki balto skysčio. Gautą skystį pilame į maišelį augaliniam pienui gaminti ir gerai išspaudžiame. Išspaudų nebereikės, jas galima vėliau panaudoti kitiems receptams, įvairiems kepiniams. Perkoštą skystį (sojų pieną) pilame į puodą ir kaitiname iki užvirimo. Kol pienas kaista nugriebiame viršuje susidarančias putas. Kaitinant skystį vis pamaišome nuo dugno, kad neprisviltų. Pienui užvirus išjungiame kaitlentę. Į pakaitintą sojų pieną po vieną, vis pamaišant, pilame po šaukštą obuolių acto. Kuomet viralas acto dėka sutraukiamas ir sukrentą varškės grūdeliais, puodo turinį pilame ant sietelio ir trumpam paliekame nuvarvėti (nuvarvėjusį skystį galimą naudoti vėliau kepiniams vietoje kiaušinio pakaitalo). Gautą masę - varškę perkeliame į dubenį ir šiek tiek pasūdę gerai išmaišome.
Tokią sojų "varškę" galima naudoti visur kur tik reikalinga varškė: užkandžiams, užtepams, apkepams, desertams, padažams, pyragams, įdarams ir panašiai.


Jei gautą sojų varškę sudėsite į pieno/sūrio maišelį, kurį uždėsite ant sietelio ir gerai prislėgtą paliksite maždaug 8 valandoms gausite tofu sūrį.

Skanaus!

Už receptą ir nuotrauką dėkojame: FB "Veganiški receptai"